Американський дослідник навчився керувати кількома дронами силою думки

19 липня 2016, 17:40
Вчений з Університету штату Арізона на ім'я Панайотіс Артеміадіс створив систему, що дозволяє одночасно керувати декількома дронами

Для управління дронами використовується спеціальний шолом, підключений до комп'ютера, який дозволяє стежити за електричною активністю мозку. Коли оператор, надів шолом думає про те, щоб збільшити відстань між дронами, система фіксує активність у певній ділянці мозку і посилає команду.

Відео дня

За допомогою пристрою можна контролювати до чотирьох невеликих дронів. Зараз вони можуть справлятися з одним завданням.

"У нас є система захоплення руху, яка знає, де знаходяться квадрокоптери, і ми можемо змінювати відстань між ними, і поки все", - говорить Панайотіс Артеміадіс.

Вчений з Арізони працював над створенням інтерфейсу мозок-машина з 2009-го. За його словами, в останні роки багато досліджень було присвячено тому, щоб керувати однією машиною за допомогою думки. Артеміадіс вирішив піти далі і навчитися керувати кількома машинами.

В реалізації цього плану вченому допомагало Агентство передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA), а також ВПС США, які спонсорували проект.

Артеміадіс планує продовжити свої дослідження. На наступному етапі він збирається досягти того, щоб кілька людей керували декількома дронами. Вчений розраховує, що в майбутньому зграї дронів зможуть виконувати складні операції. Наприклад, брати участь у пошуково-рятувальних операціях.

Показати ще новини
Радіо НВ
X