Американські вчені довели нешкідливість випромінювання смартфонів для людей

5 лютого 2018, 09:52

Дослідження Національного інституту охорони здоров'я США не знайшло зв'язку між випромінюванням мобільних телефонів і пухлинами мозку.

Масштабне дослідження проводилося на гризунах і зайняло близько двох років, повідомляє The Verge.

У цьому експерименти протягом двох років дослідники піддавали піддослідних щурів радіочастотному випромінюванню мереж 2G і 3G по 9 годин щодня.

Відео дня

Результати виявилися досить несподіваними. Самці щурів показали невелике збільшення кількості пухлин серця після впливу значних доз випромінювання мобільного телефону. Ці пацюки отримали значно більші дози випромінювання, ніж будь-які користувачі мобільних телефонів. При цьому у самок щурів, а також у мишей обох статей ніякого зростання кількості пухлин не фіксувалося.

Більш того, щури, які брали участь в експерименті, в результаті прожили довше, ніж тварини з контрольної групи. Щоправда, вчені не виключають, що це просто випадковість.

В Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) відзначили, що навіть при частому щоденному використанні стільникового зв'язку дорослими не було зафіксовано збільшення випадків появи пухлини головного мозку. При цьому зазвичай люди не розмовляють по телефону 9 годин кожен день і, відповідно, піддаються куди меншому впливу випромінювання, ніж щури в новому дослідженні.

Додамо, що мобільні телефони випускають радіосигнали, яке менш небезпечно, ніж іонізуюче, що отримується під час рентгену. Бездротовий випромінювання, зокрема, не викликає пошкоджень ДНК.

Навесні 2017 року НВ повідомляло, що італійський суд міста Імреа в регіоні П'ємонт визнав зв'язок між використанням мобільних телефонів і розвитком пухлини головного мозку людини.

Розглянувши справу 57-річного італійця Роберто Ромео, у якого лікарі діагностували доброякісну пухлину головного мозку, суд визнав, що захворювання виникло через використання мобільного телефону три-чотири години на день, протягом 15 років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X