3D-кросівки. Adidas вирішує проблему незручного взуття раз і назавжди

13 жовтня 2015, 12:16
У фірмових магазинах компанії кожен покупець зможе отримати кросівки, підігнані під свою ногу.

Аналітики давно передбачали, що з появою 3D-друку в світі відбудеться нова промислова
революція. Але ніхто не очікував, що вона буде такою стрімкою. Минуло всього кілька років з
моменту, коли люди вперше почули про принтери, здатні друкувати тривимірні об'єкти з
різних видів пластиків, металів і навіть біологічно сумісних матеріалів, і ось 3D-друк вже
стає майже масовим явищем.

Відео дня

Наприклад, компанія Adidas вирішила використовувати досягнення тривимірної друку для того, щоб
повністю змінити сам процес придбання взуття. Простіше кажучи, компанія хоче зробити так, щоб кожен покупець отримував індивідуальну взуття, яке ідеально сидить у нього на ногах.
Домогтися цього ефекту компанія має намір за допомогою спеціального стенду, який вимірює параметри ніг покупця, і 3D-принтера, який тут же на місці друкує взуття за щойно отриманими параметрами.

403642
403642 Фото:

"Уявіть, що ви заходите в магазин, стаєте на спеціальну бігову доріжку, робите коротку тестову пробіжку, і тут же отримуєте пару взуття, яка ідеально підходить саме вам", - пояснює президент компанії Ерік Лідтке.

Секрет підгонки взуття під потрібний розмір досить простий - за основу береться існуюча модель кросівок, а параметри устілки і підкладки змінюються, щоб взуття ідеально підходила конкретній людині.

Поки невідомо, коли проект, що отримав назву Futurecraft 3D, буде запущений в роздрібних магазинах компанії. Однак, Adidas має намір зробити це якомога швидше.

"Це виклик для компанії - звести разом кращі якості ручного виробництва з самими сучасними промисловими технологіями", - каже творчий директор компанії Підлогу Гаудио.

Не відстає від Adidas і головний конкурент у боротьбі за ноги мільйонів споживачів - компанія Nike. Нещодавно компанія представила свій аналогічний проект "індивідуальної" взуття, надрукованій на 3D-принтері.

Між тим це далеко не перший революційний проект, який свідчить про великий потенціал тривимірної друку не в промислових, а саме в споживчих масштабах.

Будь-який бажаючий може скачати в інтернеті креслення пістолета Ліберейтор, який можна надрукувати на 3D-принтері з використанням ABS-пластика.

Британська компанія Makies Doll Factory розробила https://itunes.apple.com/gb/app/makies-doll-factory/id596008229 додаток для iPhone, яке дозволяє створити власну ляльку, вибрати їй зовнішність і одяг, а потім роздрукувати на 3D-принтері.

Справжньою революцією експерти назвали появу тривимірного принтера, який здатний друкувати вироби з пластеліну. В комплекті з принтером йде додатки для iPad, за допомогою якого діти можуть робити ескізи іграшок і відправляти їх на друк.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X