Британські вчені створили носій інформації, який переживе Апокаліпсис

Наукпоп

17 лютого 2016, 18:19

Британські вчені створили носій інформації, який переживе Апокаліпсис

Британські вчені створили носій інформації, який переживе Апокаліпсис - фото

Вічний двигун ще не винайшли, а ось вічний носій інформації вже готовий. Дані на ньому можуть зберігатися 13,8 мільярда років.

Вчені з Саутгемптонського університету створили носій інформації, термін життя якого вимірюється мільярдами років

Приблизно через 7 мільярдів років Сонце, що стане червоним гігантом, може поглинути Землю. Однак носій, створений у Саутгемптоні, розрахований на більш тривалий термін. 13,8 млрд років він може проіснувати при температурі 190°C. При кімнатній температурі він може зберігати дані практично вічно.

"Дух захоплює від думки, що ми створили технологію, здатну зберегти документи та інформацію для майбутніх поколінь, - захоплюється професор Пітер Казанськи з Саутгемптонського університету. – Ця технологія може зберегти останні знання нашої цивілізації, і все, що ми дізналися, не буде забуто".

Для запису інформації використовується наноструктуроване скло і фемтосекундний лазер. Носій може зберігати до 360 терабайт даних. Вчені вже зберегли на нього кілька історичних документів, таких як Загальна декларація прав людини, Оптика Ісаака Ньютона, Велика хартія вольностей і Біблія короля Якова.


Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися