Лімузин у небі. Компанія Rolls-Royce зайнялася розробкою літаючого таксі

Авто

18 липня 2018, 08:11

Лімузин у небі. Компанія Rolls-Royce зайнялася розробкою літаючого таксі

Лімузин у небі. Компанія Rolls-Royce зайнялася розробкою літаючого таксі  - фото

Ілюстрація: Rolls-Royce

Rolls-Royce показала модель літаючого таксі

Rolls-Royce представила концепт EVTOL (Electric Vertical Take Off and Landing), який може перевозити в повітрі від чотирьох до п'яти пасажирів.

Прототип отримав шість електричних двигунів і може використовуватися як таксі або у сфері вантажоперевезень, пише Engadget.

У концепту EVTOL є крила, які при зльоті та посадці повертаються на 90 градусів. Під час горизонтального польоту апарат приводиться в рух хвостовими гвинтами, енергію для яких виробляє генератор потужністю в 500 кВт. EVTOL оснащений газовим двигуном M250 і може перевозити пасажирів на відстань до 800 км. Максимальна швидкість літаючого таксі становить 400 км/гаод.

Гібридний підхід до силової установки не може бути найбыльш екологічно чистим, але Rolls-Royce вважає, що це - певна перевага. Поки буде заряджатися батарея для зберігання енергії, вам потрібно буде використовувати турбіну, щоб повернутися в повітря. Це потенційно важливо для екстрених служб, яким може знадобитися швидкий зліт.

Дизайн, як підкреслили в компанії, орієнтований на "особисту повітряну мобільність" для перенаселених міст і може бути використаний не тільки для літаючого таксі, але й як особистий транспорт.

Наразі у компанії немає нічого, що можна було б показати за межами 3D-моделі, і Rolls-Royce не назвала жодного клієнта. Однак фірма підкреслила, що концепція EVTOL заснована на технології, яка або вже існує, або знаходиться в середині етапу розробки, що дає можливість літати колись на початку 2020-х років. Крім цього, Rolls-Royce бере участь в іншому проекті з розробки безпілотного літального апарату, яким займається Aston Martin.


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал