Археологи встановили особу єгипетської "кричущої мумії"

Наукпоп

15 лютого 2018, 21:18

Археологи встановили особу єгипетської "кричущої мумії"

Археологи встановили особу єгипетської "кричущої мумії"  - фото

Так виглядає "кричуща мумія"

Знайдена в Єгипті "кричуща мумія", судячи з аналізу ДНК, виявилася принцом Пентевером, який збирався вбити свого батька-фараона.

Історичні записи і сліди на шиї кричущої мумії, підтверджують, що принц був засуджений до повішення за змову проти фараона Рамзеса III, пише Independent.

"Мумію, що кричить" виявили французькі археологи в 1886 році в околицях Луксора в меморіальному комплексі Дейр-ель-Бахрі.

Чоловічі останки вважаються дивними, тому що вони практично не муміфіковані, незважаючи на те, що вони поховані поруч з муміями королівської сім'ї. Муміфікація - складний процес, який включає в себе видалення внутрішніх органів і бальзамування тіла. Замість цього труп був просто висушений і обгорнутий овчиною замість тонкого полотна. На думку експертів, овчина вважалася нечистою у древніх єгиптян.

"У свідомості древнього єгиптянина, овчиною треба покрити людину, якщо вона не була чистою, якщо вона робила щось погане в своєму житті. Ми ніколи не бачили таку мумію. Це ненормально, і це говорить нам, що щось трапилося", - зізнався один з учасників дослідження, доктор Захі Хавасс, колишній глава міністерства старожитностей Єгипту.

Аналіз ДНК, сліди на трупі і спосіб його поховання в сукупності свідчать про те, що мумія дійсно належить опальному принцу. Зокрема, порівняння ДНК, витягнутої з кісток як непізнаною мумії, так і Рамзеса III, вказує, що "Кричуща мумія" - син фараона Рамзеса III.

На думку вчених, принца Пентевера хоч і поховали в королівській усипальниці, але за участь в змові проти батька не віддали почестей і позбавили традиційного ритуалу поховання. Смерть принца відноситься до 1153 року до нашої ери.


Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися