Наукпоп

5 серпня 2022, 13:45

Не схожі на інших. Вчені виявили поведінковий феномен дельфінів

Фахівці з організації Dolphin Communication Project вивчали поведінку цих морських ссавців протягом багатьох років, і дійшли висновку, що дельфіни не виявляють агресії щодо чужинців. Це відрізняє їх від більшості інших тварин.

Спостерігаючи за групою дельфінів у районі Багамських островів, поведінковий еколог Ніколь Данахер-Гарсія помітила групу дельфінів, яка наблизилася до іншої, більшої зграї. Всупереч очікуванням вченої, тварини не виявили агресії до чужинців, вони швидко прийняли їх, і, вірогідно, навіть потоваришували. Тварини з обох груп плавали і пірнали разом, торкалися один одного і в цілому чудово проводили час.

Це здивувало фахівців, які очікували побачити хоч якісь ознаки боротьби за територію. Зазвичай тварини не вітають раптових гостей у своєму ареалі, але дельфіни, схоже, вирішили зламати цей стереотип.

Спостерігаючи за групою протягом кількох років, Dolphin Communication Project так і не помітили жодної ознаки ворожості тварин один до одного.

Більше того, дельфіни з обох груп спарювалися, що особливо обнадіяло вчених.

Катастрофічні наслідки глобального потепління полягають, зокрема, у зміні ареалів проживання тварин. У цьому сенсі вміння потоваришувати і навіть відтворити собі подібних вселяє надію на те, що деякі види не вимруть.

"Це захоплююче дослідження, яке показує, наскільки соціально адаптовані дельфіни", - говорить Пітер Коркерон, морський біолог і експерт з китоподібних з Акваріума Нової Англії.

Другие новости

Всі новини