Наукпоп

8 серпня, 14:18

Здавалося б, причому тут клімат. В Італії виявили бомбу часів Другої світової війни

Літо 2022 видалося посушливим. Рівень води у річці По в Італії впав до рекордних позначок. А на її дні виявили 450-кілограмову бомбу, що не розірвалася.

Для знешкодження бомби залучили близько 300 військових. Місцеве населення було евакуйоване, а залізничне, автомобільне та навіть авіаційне сполучення навколо місця події призупинили.

Процес знешкодження був складним та багатоступеневим. Спочатку інженери зняли підривник із пристрою. Потім бомбу, в якій було 240 кг вибухової речовини, відвезли до найближчого до місця виявлення кар'єру.

У ньому бомбу знищили. За повідомленням місцевої влади, йшлося про пристрій американського виробництва, який потрапив на дно річки По під час Другої світової війни.

Раніше НВ писав про подібну знахідку, зроблену в Україні. У лісі на Львівщині було знайдено міну 80-річної давнини. Щоправда, вона була на дереві не весь час — на думку фахівців, пристрій хтось знайшов і не побажав повідомити про це ДСНС, а вирішив утилізувати таким незвичайним способом.

Нездетоновані бомби і снаряди — один із найгірших наслідків бойових дій. Так, в Україні вже були випадки підриву населення на мінах, залишених російськими військами. Часто жертвами стають грибники, працівники сільського господарства та правоохоронці.

Другие новости

Всі новини