Наукпоп

28 вересня, 12:52

Жертви культу. У Словаччині знайдено стародавнє поховання з десятками обезголовлених людей

Городище Врабле на південному заході Словаччини є одним із найбільших у Центральній Європі поселень кам’яного віку. За останні сім років там було зроблено чимало знахідок, але остання здивувала та жахнула археологів.

Поселення на території сучасного Врабле було селом з 50−60 будинків. Воно розміщувалося на території 50 га, і крім житлових споруд тут також було знайдено рів з останками трьох десятків людей. Чоловіки, жінки та діти були обезголовлені, що може говорити про ритуальне вбивство.

Більш детальне вивчення показало, що кістки померлих були переламані безпосередньо перед смертю, або одразу після неї, оскільки вони не мали ознак загоєння.

Також у братській могилі були виявлені залишки саней.

Вчені поки що не знають, чи були поховані люди одночасно. У майбутньому вони сподіваються провести додаткові дослідження, щоб з’ясувати обставини виникнення цього поховання.

Раніше стало відомо про інше незвичайне поховання, цього разу, знайдене в Німеччині. У могилі жінки, яка померла у віці 40−50 років, були знайдені перлове намисто з маленькими різнокольоровими скляними намистинами, одягнене на шию, пояс з кількома брошками, пряслице для ручного прядіння, і кістка тварини (ймовірно, коров’яче ребро) як їстівне приношення.

Але, крім того, у похованні був і не зовсім звичайний у таких випадках предмет — складний металевий стілець, частково знищений корозією.

Вчені визначили приблизний час його виготовлення близько 600 року.

Другие новости

Всі новини