Гаджети

18 травня 2020, 07:52

Як без танців з бубном покрити WiFi-мережею великий будинок. Пробуємо TP-Link RE650

Ви щасливчик з величезною квартирою або великим приватним будинком? У такому випадку, ви напевно стикалися з проблемою — як покрити велику територію WiFi-мережею?

Якщо у вас диплом мережевого інженера, проблем, звичайно ж, не буде. Та й гіки зі стажем напевно посміються, почувши, що хтось називає це банальне завдання «проблемою».

Т а простий смертний, який вважає удачею безпроблемне налаштування за інструкцією звичайного WiFi-роутера, так не вважає.

Для простого смертного дізнатися, що один так-сяк налаштований роутер не покриває всю його житлоплощу — це проблема.

Почавши гуглити, простий смертний швидко з'ясує, що WiFi-покриття можна розширити за допомогою додаткових пристроїв, створивши з них свєрідну мережу. І в цьому місці простий смертний піде пити коньяк. Або валер'янку — залежно від статі, віку і соціальних звичок.

Однак, вихід із ситуації, що склалася, може виявитися набагато простішим, ніж здається.

На ринку існує цілий клас пристроїв, спеціально призначених для легкого вирішення такої проблеми. Вони називаються... упс, і тут є проблема, оскільки називають їх по-різному — екстендери, репітери, ретранслятори, розширювачі мережі тощо.

У будь-якому випадку, принцип їх роботи простий.

Такий гаджет вміє підключатися до існуючої WiFi-мережі і сам ретранслює її сигнал навколо себе, тим самим розширюючи її (тобто етимологічно це і ретранслятор і розширювач).

І найсмішніше, що налаштування такого гаджета займає лічені хвилини і впоратися з ним навіть простіше, ніж з первинним налаштуванням нового роутера, коли ви вперше підключаєте інтернет в будинку.

І найголовніше — таких ретрансляторів ви можете купити кілька штук, щоб прибрати всі «мертві» зони у вашій мережі. Один одному вони жодним чином не завадять.

Тож, ні коньяк, ні валеріана тут не особливо потрібні. У всякому разі, так свідчать рекламні буклети таких гаджетів.

А насправді?

Пробуємо на прикладі TP-Link RE650, який побував на тесті редакції.

TP-Link RE650 / Фото: НВ

TP-Link RE650 — що сподобалося?


1 Дизайн

TP-Link RE650 виглядає одночасно вишукано і футуристично. Незважаючи на те, що я не люблю білі глянцеві поверхні — вони були до ладу тільки в гаджетах Apple, і то — лише часів Стіва Джобса.

Все ж ретранслятор TP-Link вийшов симпатичним. Кумедні антенки з боків надають футуристичності. Акуратний індикатор не ріже око навіть коли світло в приміщенні вимкнене.

TP-Link RE650 / Фото: НВ

2 Простота налаштування

Це завжди було сильною стороною мережевих продуктів TP-Link. І в цьому випадку, налаштувати екстендер виявилося справою однієї хвилини. У коробочці з ним лежить папірець, на якому процес налаштування описаний в декількох простих кроках.

Включаєте розширювач в розетку. Чекаєте поки він включиться і створить свою WiFi-мережу. Підключаєтеся до цієї мережі зі свого ноутбука або смартфона, заходите браузером на сторінку адмінки за вказаною в інструкції адресою. Створюєте пароль для управління розширником. Потім він показує вам всі WiFi-мережі, які виявив. Ви вибираєте з них ту, яку хочете розширити. Вводите пароль від цієї мережі і... все. Натискання кнопки Зберегти призводить до того, що екстендер перезавантажується. І починає роздавати ту саму WiFi-мережу, яку ви йому тільки що вказали.

Ні коньяк, ні валеріана не потрібні.

TP-Link RE650 / Фото: НВ

3 Функціонал

Не вдаючись у технічні деталі, скажу про те, що мене вразило, і що буде корисніше за все для простого користувача.

У мене в будинку основний роутер роздає мережу в двох діапазонах відразу — 2,4 ГГц і 5 ГГц. До першої підключені дитячі ноутбуки та планшети, до другої — наші телевізори зі Smart TV і мої тестові ноутбуки.

Так ось TP-Link RE650 попросив у мене пароль до однієї з мереж, але потім спокійно почав ретранслювати обидві мережі. Причому, крім індикатора загального стану у вигляді великого синього кільця, на його фронтальній панелі є й роздільні індикатори мереж 2,4 ГГц і 5 ГГц, тож ви відразу бачите, які мережі він ретранслює.

Для просунутих користувачів буде важливо розуміти, що TP-Link RE650 підтримує стандарти зв'язку IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11ac і технологію MU-MIMO. Має гігабітний LAN-порт і може сам бути точкою доступу, а також підтримує авторизацію за доменним ім’ям.

Заявлена виробником швидкість передачі даних — в мережі 5 ГГц — до 1733 Мбіт/с, в мережі 2.4 ГГц — до 800 Мбіт/с.

А ще екстендером можна управляти через застосунок для смартфона.

TP-Link RE650 / Фото: НВ

4 Покриття

Не буду брехати, у мене не настільки велика квартира, щоб мені прямо смертельно потрібно було розширювати мережу. Основний роутер стоїть в одному кінці витягнутої 3-кімнатної квартири і добиває до іншого її кінця. Але сигнал там, звичайно, слабкіше — все-таки він пробивається через кілька стін. Це майже ніяк не відбивається на повсякденному використанні інтернету. І зрозуміти це можна, тільки запустивши Speedtest.

Однак екстендер, встановлений в коридорі, з легкістю зрівняв показники тестів для далекої кімнати і тієї кімнати, де стоїть основний роутер.

Більше того, якщо до того, WiFi у дворі з боку далекої кімнати зникав буквально через кілька метрів від будинку. То тепер він став ловитися на парковці біля машини. Сидиш прогріваєш двигун, і можеш користуватися домашнім WiFi.

Тобто я без проблем розширив покриття своєї мережі приблизно на 20 м. Це — наочний приклад того, як я б забезпечив інший край дворика в своєму величезному власному особняку (так, так, ну помріяти-то хоч можна?).

Головний принцип тут — екстендер повинен стояти приблизно на половині шляху між джерелом WiFi-сигналу і «мертвою» зоною. Сенсу встановлювати розширювач прямо в мертвій зоні немає ніякого.

TP-Link RE650 / Фото: НВ

TP-Link RE650 — що не сподобалося?


1 Вилка

Це швидше претензія до загального тренду в дизайні таких пристроїв. Штекер вбудовано прямо в корпус екстендера. Тобто він повинен бути встромлений у розетку. Я б віддав первагу шнуру з окремою вилкою. Часом розетки встановлені в таких місцях, що увіткнути в них такий немаленький пристрій складно. Або вони заховані за меблями, наприклад, за тумбочкою в коридорі.

Вихід в цьому випадку — купити окремий подовжувач, і вже в нього включати екстендер.

TP-Link RE650 / Фото: НВ

2 Ціна

Тут я швидше чіпляюся, але все ж.

TP-Link RE650 коштує 1999 грн. Це досить багато. На ринку повно екстендерів ціною в 2-3 рази менше. Так, вони будуть не таким потужними і функціональними, але варто добре подумати, наскільки сильно вам потрібна вся ця міць?

По суті, TP-Link RE650 ідеально підійде вас якщо а) у вас дійсно велика площа б) вам реально потрібно ретранслювати дві мережі в) до них будуть подлючен численні пристрої, що активно споживають трафік на великій швидкості.

В голові вимальовується портрет інтернет-клубу для геймерів. Ну або в підвалі вашого приватного будинку повинен бути розташований центр управління терористичною організацією. Ну знаєте, як в голлівудських бойовиках, де купка злодіїв витріщаються в незліченні монітори, обрушуючи світові фондові ринки.

В такому випадку, крім розширювачів мережі, вам знадобиться ще багато іншого цікавого обладнання. Про це в наступних випусках на НВ Техно, залишайтеся з нами :)

Якщо ви зацікавилися TP-Link RE650, купити його можна, наприклад, ось тут.

Другие новости

Всі новини