Наукпоп

4 листопада 2022, 06:24

Вб'є людину за півгодини. На узбережжі Австралії помітили найотруйнішу рибу у світі

Натураліст Деніел Браун під час прогулянки помітив на пляжі рибу-камінь, яку ще називають бородавчаткою. Доторкнувшись до неї, людина помре протягом 30 хвилин

Одного дотику до шипів бородавчатки достатньо, щоб померти від больового шоку та серцевої недостатності. Ці риби можуть ховатися в камінні та піску на мілководді, чекаючи на свою жертву.

Однією з них мало не став натураліст Деніел Браун, що прогулювався узбережжям у Лі-Пойнт, Північна Австралія. Він шукав сліди синьокольчастого восьминога, який теж відомий своєю отруйністю. Але виявив щось не менш смертоносне.

За словами Брауна, він дивом уникнув не став на рибину. Чоловік закликав усіх бути уважнішими на пляжах та на воді.

Про те, як працює отрута риби-камінь, розповів глава Лабораторії еволюції отрут у Квінсленді Браян Фрай. За його словами, кожна особина має 13 гострі шипи, в яких і міститься токсин. Зазвичай риба використовує отруту під час полювання, атакуючи видобуток за частки секунди. На людину вона не нападає, але вона може стати її жертвою, випадково наступивши.

У цьому випадку смерть може настати від больового шоку за лічені секунди. Якщо цього не станеться, постраждалий все одно помре, але вже від колапсу серцево-судинної системи, який настане протягом півгодини.

Фрай зазначив, що біля берегів Австралії риба-камінь зустрічається досить часто, тому відпочивальникам потрібно бути уважними.

Другие новости

Всі новини