Наукпоп

29 вересня 2022, 11:26

Космічний монстр. Астрофізики уточнили розміри астероїда, що залишив найбільший кратер на Землі

Кратер Вредефорт у ПАР має діаметр 250−300 км і вважається найбільшим у світі. Ранні дослідження показали, що він був залишений астероїдом діаметром 15 км, але зараз з’ясувалося, що він був набагато більшим.

Використавши моделювання ударної події, вчені з Університету Джона Хопкінса, США змогли дізнатися більш точні розміри і швидкість падіння астероїда, що залишив кратер 2 млрд років тому.

З’ясувалося, що він мав діаметр 15−20 км і рухався зі швидкістю 15− 20 км за секунду, хоча раніше вважалося, що небесне тіло було меншим і трохи повільнішим.

«Розуміння найбільшої ударної структури, яка є на Землі, має вирішальне значення», — говорить астрофізик Наталі Аллен, один із авторів дослідження.

Вона уточнює, що дослідження допомагає краще зрозуміти космічні процеси та їхній вплив на Землю.


У дослідженні зазначається, що астероїд, який залишив Вредефорт, був набагато більшим, ніж знаменитий Чиксулуб, який 66 млн років тому вбив динозаврів.

Він не призвів до масового вимирання, але тільки тому, що на той час на планеті існували лише одноклітинні форми життя.

«Однак він вплинув на глобальний клімат більшою мірою, ніж Чиксулуб», − кажуть автори наукової роботи.

Дослідники пишуть, що пил та аерозолі, викинуті внаслідок удару, закрили Сонце та охолодили поверхню Землі. Це могло продовжуватися протягом кількох днів або навіть десятиліть, що могло призвести до парникового ефекту, який значно підвищив температуру на нашій планеті.

Другие новости

Всі новини