Кілька днів тому білоруська версія Соловйова ー Григорій Азарьонок ー обмовився за Фрейдом і заявив, що вони не переможуть.
Язик пропаганди давно почав заплітатися, але це не заважає озброєним до зубів словоблудам лити тонни фейків про війну в Україні.
Якщо раніше акулам точеного пера хоч якось вдавалося хитрувати між напівправдою, маніпуляціями та перекручуваннями ー сьогодні наративи «визволителів» остаточно перейшли до категорії іронічних детективів Дар'ї Донцової.
Зібрав кілька абсурдних фейків РФ і РБ про війну в Україні.
«Військова операція»
А ви хіба не знали, від чого українці ховаються у метро, підвалах та бомбосховищах п’ятий день поспіль? Ні, ніяка це не війна, а лише «військова операція в Україні у зв’язку із ситуацією на Донбасі».
Принаймні так це називає російський «Інтерфакс», вкрай політкоректно розставивши прийменники «на» і «в».
Попри це, весь цивілізований світ називає російське вторгнення в Україну саме війною і ніяк інакше.
«Втрат немає»
За даними міноборони РФ, їхні війська поки що обходяться без втрат. Інформація про знищені українські військові в окупанта, очевидно, є.
Водночас представники українського МВС вже запустили сайт «РФ200 ищи своих», на якому публікують фотографії та документи вбитих і полонених російських військових для їхніх родичів.
Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко також заявив, що влада РФ відібрала телефони у своїх солдатів перед їх відправкою на війну, тому полонені не можуть зв’язатися з рідними.
«Громадяни Росії, ви знаєте, що Росія розпочала війну проти України, і 150 тисяч російських військових перейшли межі нашої держави. Багатьох із них уже немає в живих — кілька тисяч, багато хто потрапив у полон. Відео ви можете побачити на наших ресурсах», — розповів Денисенко.
«Війну розпочала Україна»
А цей шедевр належить уже 80-відсотковому президентові Білорусі Олександру Лукашенку.
«Об 11 годині вечора, приблизно, напередодні цього конфлікту (вранці о 5:15 почався конфлікт) з території Чорнобильських приблизно районів, де були на навчаннях російські війська, були запущені дві або три ракети», ー заявив Лукашенко.
За його словами, російські безпілотники виявили кілька ракетних дивізіонів України, які були розгорнуті «за 10−15 км від білоруського кордону».
Нібито після цього білоруські БПЛА підняли у повітря для запобігання удару по території Білорусі та російських військах, які залишилися після навчань.
Як бачимо, війська, що «залишилися після навчань», кинули на тотальне вторгнення і бомбардування всіх великих міст від Луцька до Маріуполя.
«Київ ніхто не бомбив»
«О п’ятій годині ранку почався конфлікт, о 5 годині 15 хвилин, не о 16 годині бомбили Київ, нехай не бреше, ніхто Київ досі не бомбив. Того дня о 5 годині 15 хвилин у мене закінчилася розмова з Путіним, коли він мене попередив про це, тому я до хвилини й секунди знаю, коли почався цей конфлікт. І ніхто Київ і не думав тоді бомбити», — каже той самий Лукашенко.
Як «не бомблять» Київ, Харків та інші міста ー можете подивитися тут і тут.
«Білоруські військові не нападали на Україну»
Цю заяву також зробив Лукашенко 24 лютого. Проте вже 27 лютого він визнав, що «з території Білорусі в напрямку України було випущено ракети».
Крім того, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив у Facebook, що у Білорусі на службу викликають резервістів.
«„Зараз у Білорусі викликають усіх тих, хто служив, із запасів. У мене два колишні працюють, їм прийшли повістки“. Завтра в Білорусі референдум щодо створення союзної держави. Виглядає, як ще один фронт зверху. Потрібно білорусів попередити про наслідки», — написав Арахамія 26 лютого.
«Переговори з наркоманами та неонацистами»
За день після вторгнення Володимир Путін особисто закликав військовослужбовців ЗСУ «брати владу у свої руки» і «не дозволяти неонацистам і бандерівцям використовувати дітей, дружин та старих як живий щит».
«Схоже, нам з вами буде легше домовитися, ніж із цією зграєю наркоманів та неонацистів, яка засіла у Києві та взяла в заручники весь український народ», — заявив Путін.
Проте вже 27 лютого делегація РФ прибула до Білорусі для переговорів з Україною, які розпочалися вдень 28 лютого на українсько-білоруському кордоні.
Володимир Зеленський говорив, що Київ погодився б на переговори у Білорусі, якби ця країна не брала участі у військовій агресії проти України.
«Зараз багато новин про можливі переговори України-Росії, які можуть закінчити цю війну та повернути мир усім нам. І в них часто згадують вашу столицю ー Мінськ ー як майданчик для цих переговорів, майданчик, який обирали не ми. І насправді не ви. А обирало керівництво Росії», ー сказав Зеленський.
«Воюють лише проти націоналістів»
Під час засідання ради безпеки Путін говорив, що «основні бойові зіткнення під час операції в Україні відбуваються не з регулярними українськими військами, а з націоналістичними формуваннями, які впроваджені до складу частин ЗСУ».
Цілком ймовірно, що ворожі снаряди точково влучатимуть у «націоналістів».
Інше питання, кого колишній гебіст і любитель молодих гімнасток, який 22 роки перебуває при владі, вважає «націоналістами».
«Мирне населення»
Ще одна байка російського окупанта ー безпека мирного населення України, яку нібито забезпечать регулярні війська РФ.
26 лютого Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що внаслідок російського вторгнення в Україну загинуло 198 цивільних, серед яких троє дітей. 27 лютого Управління з координації гуманітарних питань ООН написало про «щонайменше 67 убитих мирних жителів» в Україні.
Посол України в Женеві Євгенія Філіпенко, посилаючись на дані української влади, заявила, що за п’ять днів з початку вторгнення було вбито понад 350 осіб, зокрема 16 дітей.
Журналісти також повідомляють, що війська РФ навмисно намагаються втягнути мирне населення у бойові дії, і використовують людей як живий щит.
«Окупанти продовжують цинічно вести артилерійський вогонь із населених пунктів, прикриваючись мирними мешканцями як живим щитом. Наголошую, що українські військовослужбовці не відкривають вогонь по об'єктах громадської інфраструктури та дотримуються норм міжнародного гуманітарного права. Об'єднані сили контролюють ситуацію та адекватно реагують на потенційні загрози з боку ворога», ー пише кореспондент Укрінформ.
«Рада Європи та ПАРЄ — безглузді богадільні»
Рада Європи призупинила членство РФ, а Дмитро Медведєв таким чином обізвав головні європейські організації у галузі прав людини та демократичного розвитку.
Голова партії «Єдіная Росія» (це одна з посад Медведєва) вважає, що зупинення членства РФ у Раді Європи ー це «хороша можливість відновити низку важливих інститутів запобігання особливо тяжким злочинам у країні — як-от смертної кари для найнебезпечніших злочинців».
Після цього в російській раді з прав людини заявили, що країна «зобов’язана дотримуватися всіх ратифікованих конвенцій, зокрема конвенції про права людини, дотримуватися мораторію на страту». Але деякі представники держдуми запевняють, що смертну кару можна застосовувати вже зараз.
Як приклад країн зі смертною карою Медведєв назвав США та Китай.