Наукпоп

23 травня 2022, 16:27

Діаметр — майже 2 км. До Землі наближається потенційно небезпечний величезний астероїд

27 травня повз нашу планету на швидкості 72 тис км/год пролетить астероїд. Незважаючи на те, що він пройде за 4 млн км від Землі, НАСА охарактеризували його як «потенційно небезпечний».

Астероїд, який отримав назву 7335 (1989 JA), за попередніми розрахунками не наблизиться до Землі на відстань менше, ніж 2.5 млн миль (тобто, 10 середніх дистанцій між Землею та Місяцем). Проте фахівці НАСА вважають його потенційно небезпечним через величезний розмір та ймовірність того, що небесне тіло відхилиться від заданого курсу.

Якщо це станеться, масштаби руйнувань будуть колосальними. Діаметр астероїда становить 1800 метрів, а швидкість руху - 72 тис км/год, що приблизно в 20 разів вище за швидкість кулі, що летить.

Масу 7335 порахувати неможливо, але відомо, що цей астероїд відноситься до так званих навколоземних об'єктів. Він періодично зближується із нашою планетою. Наступного разу це відбудеться аж 23 червня 2055 року, але на відстані, що в сім разів перевищує ту, що очікується 27 травня.

Раніше НВ Техно писав, що Китайське національне космічне управління планує запустити місію зі знищення потенційно небезпечних для Землі астероїдів.

Місію зі знищення потенційно небезпечних астероїдів планують запустити не раніше 2025-го.

Спеціальний космічний корабель повинен буде врізатися в один із великих астероїдів і спробувати змінити його траєкторію.

У той же час, космічний зонд Вояджер-1, що досліджує нашу Сонячну систему та міжзоряний простір з 1977 року, дивує фахівців NASA. Він надсилає Землю не зовсім зрозумілі дані.

Інженери та вчені, які працювали над зондом, не розраховували, що він зуміє пропрацювати так довго - адже навіть через 45 років своєї подорожі крізь космос він продовжує надсилати сигнали на Землю.

Другие новости

Всі новини