9 червня 2021, 20:03
Біткоїн на Місяці. Що станеться з криптовалютами, якщо почати добувати їх у космосі?
Ілон Маск повністю перевернув одразу кілька сфер, до яких він добирався. Tesla стала лідером ринку електромобілів, SpaceX і зовсім перевернула розуміння того, що космос можуть освоювати не тільки певні країни, а й приватні компанії.
Маск і криптовалюти, криптовалюти і Місяць
Тепер Маск активно розвиває бренд імені свого Твіттера на ринку криптовалют. Будь-який його твіт може як різко підняти ціни на них, так і опустити їх. Кілька днів тому деякі прихильники цифрових грошей навіть попросили бізнесмена займатися космосом і не чіпати криптовалюти, а угруповання Anonymous нібито записало йому відео з погрозами через те, що Маск постійними спекуляціями на крипторинку руйнує мрії пересічних людей, які хочуть заробити.
Однією з улюблених криптовалют Маска є Dogecoin. Спочатку вона з’явилася як мем, проте завдяки хайпу, створеному навколо неї інтернет-спільнотою (а потім і самим Маском), чимало хто почали розглядати її як серйозну інвестицію. А в травні бізнесмен в ефірі популярного шоу Saturday Night Live назвав себе Dogefather — грою слів, яку можна перекласти як «хрещений батько Dogecoin».
Передплатіть, щоб прочитати повністю
Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою
Це звучить логічно (наскільки в принципі логічно може звучати звання хрещеного батька криптовалюти), з огляду на те, скільки часу Маск приділяє Dogecoin у своєму Твіттері. А першого квітня він оголосив про грандіозний подарунок для свого хрещеного сина: «SpaceX відправить реальний Dogecoin на Місяць», — написав він у своєму Твіттері. Звичайно, все можна спихнути як на те, що твіт був відправлений першого квітня, а також на те, що раніше Маск уточнював, що всі його твіти про Dogecoin варто сприймати як жарт. Однак…
Однак тепер у нього з’явився суперник — платформа BitMEX планує викарбувати «справжній біткоїн» і за допомогою компанії Astrobotic Technology відправити цю монету на Місяць. «Як давні прихильники біткоїна, ми хотіли, щоб ця криптовалюта, яка змінює світ, стала частиною цього історичного моменту. Монета міститиме один біткоїн за адресою, яку буде опубліковано під захисним покриттям голограми. Також на монеті відображатиметься ім'я BitMEX, назва місії, дата її карбування і ціна біткоїна на момент карбування», — пише компанія в своєму блозі. У підсумку вона буде лежати там, поки «якась заповзятлива душа не забере його».
«Нова космічна гонка почалася!» — відповів на новину про це Ілон Маск.
Космос — величезний простір для величезного прибутку
Нещодавно ми розповідали про «летючий Клондайк» — астероїд Психея 16, у складі якого, ймовірно, є дорогоцінні метали — золото, платина, нікель і залізо — на квадрильйони доларів. І про місію Psyche, яка буде запущена в серпні 2022 року.
У NASA впевнені, що видобування і доставка на Землю ресурсів з астероїдів не потребуватимуть ніякої промислової революції і доступні навіть з наявними сьогодні технологіями. Ба більше, ви вже можете спробувати подати документи в Колорадську гірську школу і вивчитися за фахом космічні ресурси. Навіть в одній з найбільших інвестиційних компаній у світі — Goldman Sachs — замислилися над перспективою видобування корисних копалин з астероїдів. І стосується це не тільки Психеї 16 — насправді в космосі є безліч інших об'єктів, на тлі яких меркнуть навіть найбагатші земні родовища дорогоцінних металів.
«Видобування ресурсів з космосу виглядає більш реалістичним, ніж передбачалося раніше… один астероїд розміром з футбольне поле може містити платину на суму від $25 до $50 млн», — каже аналітик Ной Попоняк.
Ученим ще належить оцінити наслідки, з якими зіткнеться світова економіка, якщо подібні місії в майбутньому матимуть успіх. Однак очевидно, що космос є перспективною — і відносно новою — сходинкою для розвитку людства.
Космічний майнінг?
Активні інвестиції мільярдерів у космічну галузь цілком можна поєднати з «золотою лихоманкою», яка зараз захоплює людство — видобуванням криптовалют. І Місяць виглядає як непоганий майданчик для їх видобування. Особливо якщо враховувати те, як статки Маска і його компанії Tesla залежить від успіху біткоїна.
«Я вірю, що біткоїн — це хороша річ. Я його підтримую. Я запізнився на вечірку, але я дійсно його підтримую. Я впевнений, що незабаром до нього звернуться багато фінансових фахівців», — казав Маск під час однієї з бесід у вже забутому Clubhouse.
«Спізнившись на вечірку» майнінгу біткоїна до того, як це стало мейнстрімом на Землі, існує ймовірність, що Маск захоче надолужити згаяне не тільки завдяки своєму Твіттеру, а й завдяки ще одному своєму козирю, доступу до якого не має практично ніхто — космічних подорожей. Саме тому мільярдери на кшталт Безоса, Маска і Бренсона перебувають в унікальному становищі: є модний ринок, на який можна зайти з того боку, який закритий для 99% інших людей.
Якщо майнінг на Землі стає не просто поганим тоном, а просто небезпечний для екології, то чому б не заснувати майнінгову ферму на Місяці? На Землі поступово наближається момент, коли держави регулюватимуть цю сферу — наприклад, нещодавно Китай вже зробив для цього перший реальний крок, заборонивши фінансовим установам і платіжним компаніям проводити будь-які транзакції з криптовалютами.
Звісно, для цього знадобляться значні інвестиції, однак у того ж Маска є практично все для цього — не забуваймо, що він серйозно говорить про колонізацію Марсу. Про те, щоб припинити майнінг криптовалют поки не може бути й мови — індустрія вже наповнена мільярдами. А тому, якщо любителі побудувати великі ферми з видобування цифрових грошей не придумають, як перейти на екологічніший спосіб майнінгу, перенесення цих технологій у космос може стати наступним етапом розвитку криптоіндустрії.