Наукпоп

18 серпня 2022, 15:28

Він був величезним. Вчені знайшли кратер від метеорита, схожого на той, що вбив динозаврів

Під час складання карти морського дна Західної Африки вчені виявили дивний кратер, який, як з’ясувалося, залишив величезний метеорит. Подальше вивчення показало, що він упав у той же час, що й Чиксулуб, який вбив динозаврів.

Кратер назвали Надір на честь розташованого поблизу вулкана. Детальне вивчення показало, що він знаходиться на глибині близько 800 м і має діаметр близько 8,5 км. Для порівняння діаметр Чиксулуба становить 15 км.

У наші дні кратер захований під шаром палеогенових відкладень товщиною 300−400 м. Виявити його вдалося за допомогою сейсмічного відображення — методу, який використовується для отримання даних про те, що відбувається під поверхнею Землі.

Вік Надіра приблизно дорівнює віку Чіксулуба, що зіткнувся з планетою 65 млн років тому.

Дослідники припускають, що йдеться про т. зв. подвійні астероїди — системи астероїдів, які обертаються навколо спільного центру мас. Вважається, що у навколоземній орбіті є близько 15% таких тіл, але зіткнутися із Землею можуть лише від 2 до 4%.

Якщо дослідникам вдасться підтвердити своє припущення, ця знахідка стане чи не найпершою у своєму роді. І відкриє широке поле для обговорення можливості падіння на Землю подвійних астероїдів у майбутньому.

Раніше був вивчений інший древній метеорит — Каньйон Диявола. З’ясувалося, що він має включення графену та може допомогти у створенні надтвердих та надпластичних матеріалів, які можуть бути ізоляторами та провідниками одночасно.

Другие новости

Всі новини